Czas na misia Rilakkuma

sklep z maskotkami rilakkuma

Sklep z maskotkami Rilakkuma.  Szczęśliwe życie z Rilakkuma! – głosi napis na półce

Miś Rilakkuma to zabawka wykreowana przez japoński koncern San-X specjalizujący się w branży słodkich gadżetów kawaii.  Został zaprojektowany przez grafika i ilustratora Aki Kondo.  Rilakkuma jest uroczym słodkim misiem do przytulania, bohaterem kreskówek i maskotką, a gadżety z jego podobizną stały się bardzo popularne.

maskotka rilakkuma

Ogromna maskotka Rilakkuma

Rilakkuma – słodki łasuch i śpioch

Oryginalny Rilakkuma posiada na plecach kieszonkę na zameczek.  Kieszonka  po otwarciu prezentuje jasnoniebieski kropkowany materiał.  Każda zabawka stworzona przez firmę San-X posiada własny charakter i osobowość. Tak samo jest i Rilakkumą, który jak na niedźwiadka przystało jest oczywiście uroczym łasuchem.

modna sukienka rilakkuma

Modna sukienka  z misiem Rilakkuma

Jego ulubionymi potrawami są nabijane na patyki w formie szaszłyków kuleczki ryżowe dango,  słodkie naleśniki, karmelowy krem creme caramel oraz omurice czyli omlet wypełniony smażonym ryżem podawany z keczupem.

zestaw do domowych wypieków rilakkuma

Zestaw do domowych wypieków Rilakkuma

Słodki miś kawaii inspiruje Japonię

Rilakkuma uwielbia spędzać czas na wylegiwaniu się i oglądaniu telewizji. Dużo śpi, słucha muzyki i często zagląda do japońskich gorących źródeł zwanych onsen  aby zażyć odżywczej kąpieli.

rilakkuma pociągBilety do kontroli! – Rilakkuma w roli konduktora

Niedźwiadka  można również spotkać, jak wyleguje się na swojej ulubionej żółtej poduszce. Rilakkuma  posiada przyjaciół, żółtego kurczaczka Kiiroitori i mniejszego słodkiego misia Korilakkuma.

przyjęcie rilakkumaPrzyjęcie Rilakkuma – dania w kształcie słodkiego misia 

2 komentarze Czas na misia Rilakkuma

Leave a Reply

  

  

  

Skontaktuj się