Totoro – ukochana maskotka Japończyków

Totoro to okrągły i włochaty ulubieniec Japonii. Uwielbiają go zarówno dzieci jak i dorośli. Skąd wzięła się ta kawaii maskotka i dlaczego podbiła serca mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni? Czy Totoro jest popularny również w Polsce?

pluszak totoro

Totoro to leśny duch, tytułowy bohater anime Mój sąsiad Totoro (jap. Tonari no Totoro).  Film ten wyprodukowało studio filmowe Ghibli (w reżyserii Hayao Miyazakiego), najbardziej znane studio i słynące na świece z fantastycznych produkcji anime.

Totoro zamieszkuje las wraz z innymi duszkami, a dzieci, które go spotkały zostają wepchnięte w świat pełen magii i niespotykanych wydarzeń. Razem z leśnymi duchami przeżywają chwile z pogranicza snu i jawy.

sklep z maskotkami totoroSklep z maskotkami  Totoro

 Olbrzymi wybór maskotek z podobizną Totoro lub innymi postaciami z anime w japońskich sklepach, to normalny widok. Każdy może wybrać dla siebie idealną i mięciutką  przytulankę.

bento z podobizną duszka TotoroBento z podobizną duszka Totoro

Podobiznę duszka Totoro wykorzystuje się również w kuchni. To śliczne bento zostało zrobione z ryżu, glonów nori, jajek, szynki, żółtego sera, zielonej fasolki i mięsnych pulpetów.  Ryżowy Totoro jest tak słodki, że aż szkoda go zjeść.

Dziewczyna pozująca z wielką torbą TotoroBlogerka  pozująca z wielką torbą Totoro

O Totoro jest także głośnio w świecie mody. Dużo dziewczyn kupuje akcesoria z podobizną leśnego duszka. Ta blogerka oprócz ogromnej pluszowej torby Totoro ma na stopach również słodkie kapcie Hello Kitty.

Totoro wita nowożeńcówTotoro wita nowożeńców

A to już recepcja w hotelu. Na blacie recepcji znajduje się wystawka powitalna dla nowożeńców mających odbyć tutaj swoją podróż poślubną.  Totoro gustownie wygląda w cylindrze, a panna młoda ma welon i bukiet kwiatów. To musiało być urocze powitanie :).

 wycieraczka TotoroWycieraczka Totoro

Wycieraczka z podobizną Totoro zaprasza do wejścia.  Można ją używać również jako malutki dywanik do przedpokoju.

Obudowa do telefonu TotoroObudowa do telefonu Totoro

Na obudowie uwieczniono leśny taniec Totoro z parasolem wśród drzew.

Graffiti Totoro na murzeGraffiti Totoro na murze

Totoro zapisał się również w sztuce ulicznej. To słodkie graffiti wymalowano na kawałku porzuconego w lesie betonu.

automat z maskotkami Totoro Automat z maskotkami Totoro

Automat z maskotkami. Wygrać można pluszaka z anime Mój sąsiad Totoro.

Muffinki TotoroMuffinki Totoro

A to już pyszne muffinki z charakterystycznym zielonym listkiem występującym w bajce o Totoro jako jeden z charakterystycznych przedmiotów i nakryć głowy. Z pewnością smakują wybornie.

Totoro na przystanku autobusowymTotoro na przystanku autobusowym

Totoro bardzo mocno wpisał się w kulturę Japonii. Jest jednym z ulubionych gadżetów kawaii (obok Hello Kitty oczywiście :)). Stał się również znakiem rozpoznawczym najsłynniejszego studio anime na świecie – Ghibli. Powyższe zdjęcie przedstawia wielgachną postać duszka z parasolem. Z pewnością umila on ludziom czekanie na autobus. To  również nawiązanie do jednej z ulubionych scen anime. Tej z kocim autobusem, oczywiście:)

Koci autobus Totoro

Koci autobus – catbus

Przód samochodu przypomina koci autobus z występujący w anime Mój sąsiad Totoro. Przejażdżka nim, to czysta przyjemność.

Na tym krótkim przeglądzie ciekawych przedmiotów z Totoro nie kończy się nasza fascynacja tym anime.  Gadżetów z Totoro jest tak wiele i są one tak słodkie, że z pewnością te najbardziej warte uwagi pojawią się w naszych notkach na stronie. Zapraszamy do ich śledzenia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *