Najpiękniejsze chatki z piernika

domek z piernika drzwi

Chatki z piernika to prawdziwe dzieła sztuki. Wspaniale pachną, wprowadzają w bożonarodzeniowy  nastrój, a co najważniejsze stanowią przepiękną dekorację świątecznego stołu.  Zrobić ładną chatkę piernika to nie lada wyczyn.

chatka z piernika jako dekoracja stołuChatka z piernika jako przepiękna dekoracja stołu.

Typowo bożonarodzeniowy domek jest wykonany z piernika, pokryty lukrem, cukrem pudrem i ozdobiony np. lukrecją.  Z dachu domku mogą zwisać mroźne sople lodu.  Jeśli postawimy go na wyróżnionym miejscu, wprowadzi magię i niepowtarzalną świąteczną atmosferę.

hansel and gretelChatka z piernika Jaś i Małgosia. Przy wejściu stoi Baba Jaga.

Ten domek z piernika nawiązuje do bajki o Jasiu i Małgosi.  Domek cały pokryty jest słodkimi pierniczkami o różnych kształtach. Z komina wesoło wystaje Mikołaj.

chatka z piernika butPiernikowy but

Pomysłów na wykorzystanie piernika może być wiele. Na przykład piernikowy but:).  Chatka ta jest bardzo oryginalna i stworzona z fantazją. But ma nawet czerwone sznurowadła wykonane z lukrecji, kolorowy daszek i piękny zielony wieniec.

chatka z piernika kościół

Chatka z piernika (gingerbread house) w kształcie kościoła.  Nad wejściem do kościółka wisi mała jemioła. Wspaniałe miejsce na wigilijną pasterkę.

domek z piernika z żłótym dachemDuży dom z ogródkiem i choinką.  Główną ozdobą domu jest żółty dach.

Główną ozdobą tego domku jest piękny dach, wykonany z żółtej dachówki. Nie jest to typowa chatka, a prawdziwy dom z oknami, balkonami i ogródkiem, w którym stoi duża choinka.

maleńka piernikowa chatkaMaleńka chatka z kawałków piernika. Obok domku rosną grzybki.

W przeciwieństwie do dużej, żółtej rezydencji z poprzedniego zdjęcia, ta chatka jest o wiele mniejszych rozmiarów. Jest ona zrobiona ze zwykłych kawałków piernika pokrojonych nożem i oprószonych cukrem pudrem. Drzwi  wejściowe domku to  kawałek tabliczki czekolady:).

różowy domek z piernikaPiernikowa chatka dla miłośników różu. Z różowego dachu zwisają sople lodu.

Piernikowa chatka z kolorem przewodnim, odbiegająca od tradycyjnej zielono – czerwonej kolorystyki.  Przy jej tworzeniu użyto gotowych słodkich pastylek i groszków do ozdabiania tortów.  W tym domku mogłyby zamieszkać lalki Barbie. Drzwi chatki są lekko uchylone.

śniegowa chatka z piernikaTopniejący śnieg na dachu i piękne białe kolumny oplecione różami. Wspaniała dekoracja świąteczna!

Twórczo odwzorowane dachówki i  topniejące płaty śniegu – kolejny domek z piernika to prawdziwe arcydzieło. Okiennice i kolumny przy wejściu ozdobiono drobnymi różami.  W domku tym mieszkają misie, o czym świadczy wyrzeźbiona głowa misia na froncie, no i odpowiednio przystrzyżone bukszpany:).

zimowa chatka z piernikaMroźna chatka, od której wieje chłodem. Postawiona na kryształowej tacy wygląda niezwykle dostojnie.

Spoglądając na tę chatkę z piernika, ma się wrażenie, że została ona zamrożona w sowim zimowym krajobrazie. Pokryta kryształkami cukru wygląda bardzo tajemniczo i może trochę nostalgicznie.   Aby podkreślić jej ascetyczny wygląd, zrezygnowano z dodatkowych ozdób. Idealnie współgra z kryształami na stole.

wiewiórka zjada chatkę z piernika

Chatkami z piernika możemy cieszyć się przez całe święta. Nadają się one do zjedzenia, więc jeśli sami ich nie spałaszujemy, z pewnością znajdzie się ktoś, kto to zrobi!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *