Inspiracje na Halloween

Halloween ma coś w sobie. Ciepłe pomarańczowe odcienie, pachnące dynie, palące się świece… Atmosferę Halloween możemy wytworzyć w prosty sposób, niekoniecznie związany z przebieraniem się w upiorne kostiumy.

Można zacząć od detali. Na przykład pomalować paznokcie na czarno i zaznaczyć na nich kropki przypominające białka oczu. Wyglądają jak duchy czające się w ciemności, prawda?

 paznokcie-na-halloween

Paznokcie na Halloween. Białka oczu straszą w ciemności.

Ciekawym pomysłem są również ręcznie wykonane kartki na Halloween. Mogą to być zaproszenia na halloweenową imprezę,  jak również śmieszno-straszne życzenia.

kartka na halloween

Karta z okazji Halloween zaskoczy nietypowymi życzeniami. Fajnie jest dostać coś oryginalnego.

Dobre ciasto to podstawa udanego wieczoru. Ten kawałek tortu zawiera w sobie ducha halloweenowej nocy. Został przełożony pomarańczowym kremem i ozdobiony obowiązkową dynią.   Na torcie nie ma wielu wzorów i udziwnień.  To właśnie  jego prostota tak bardzo ładnie wygląda.

tort na halloween

Tort na Halloween przekładany pomarańczowym kremem i z polewą czekoladową  potęguje atmosferę halloweenowej nocy.

Warto postawić na biżuterię. Poniższy naszyjnik z czarnym kotkiem został wykonany techniką handmade. Długo by się zastanawiać czy jest bardziej słodki czy straszny.

naszyjnik z kotem

Naszyjnik z czarnym kotem idealny na Halloween. Prawdziwa wiedźma nie wychodzi bez niego z domu :).

 Halloween to typowo amerykańskie święto, a z kolei bento to typowo japoński sposób przygotowywania posiłków. Jak widać te dwie kultury fantastycznie się uzupełniają tworząc upiorne jadalne cmentarzysko.  Nagrobki wykonano z niebieskiej (modrej) kapusty, a duszki z jajek. bento na halloween

Japońskie bento specjalnie na Halloween. Smaczne i pożywne cmentarzysko w sam raz nadaje się na drugie śniadanie.

Zwykłe babeczki z kremem (cupcakes) mogą zamienić się w halloweenowy deser dzięki drobnym cukierniczym dodatkom, takim jak posypka, cukrowe duszki, liście i dynie.

słodkie babeczki na halloweenBabeczki są dobre na każdą okazję. Jednak na Halloween dobrze jest je ozdobić tak, by wyglądały inaczej niż zwykle.

Inspiracji może być wiele. Liczy się dobry pomysł. Poprzez drobiazgi możemy oryginalnie zaakcentować to piękne, październikowe święto, które przyszło do nas z Ameryki i znalazło wielu zwolenników. Niepowtarzalna halloweenowa noc niech będzie i straszna i słodka, i pełna dobrej zabawy!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *