Słodkie wzorki na paznokcie – część I

W trzyczęściowym cyklu o wzorkach na paznokcie prezentujemy najbardziej słodkie, śliczne wzory, które zostały wykonane z największą starannością o detale.  Małe zwierzątka, motywy przyrody i cukierkowe słodkości to tylko niektóre z propozycji tej dużej galerii. Na cały cykl składa się 36 zdjęć bajecznych wzorów na paznokcie.  Zdobienia są czasem zadziwiające, niektóre zaś tak łatwe, że można wykonać je samemu w domu.

1.  Wzorek na paznokcie –  babeczka. Prezentację rozpoczynamy od słodkiego wzorku w kształcie babeczki (cupcakes).  Do wykonania tego manicure użyto niebieskiego lakieru oraz różowego w dwóch odcieniach. Po wyschnięciu na paznokcie został nałożony biały lakier. Na końcu płytkę paznokcia ozdobiono bladoróżowymi serduszkami. Dekoracje urodzinowe przeniesione na najwyższy level!wzory na paznokciach - babeczki

2.  Wzorek na paznokcie – domek w chmurach.  To pogodny, wesoły wzorek, do wykonania którego przydadzą się również zdolności plastyczne. Całą płytkę paznokcia pokrywamy lakierem w kolorze błękitnego nieba. Następnie, specjalnym pędzelkiem można malować mniejsze elementy, takie jak baloniki, chmurki i domek. Kontury białych obłoków zaznaczono srebrnym kolorem. wzory na paznokciach - baloniki

3. Wzorek na paznokcie – biedroneczka. Łatwy do wykonania wzorek. Aby go otrzymać wystarczy lakier w kolorze czerwonym, czarnym i białym, no i oczywiście trochę cierpliwości:). Najpierw nakładamy na płytkę paznokcia lakier czerwony i czekamy, aż wyschnie. Następnie przez środek paznokcia zaznaczamy czarną pionową kreskę. Malujemy główkę biedroneczce, kropki i białe oczka. Czyż nie jest śliczna?

wzory na paznokciach - biedroneczki

4. Wzorek Kubuś Puchatek. Ten dwukolorowy wzorek na paznokcie nawiązuje do znanej animowanej bajki o Kubusiu Puchatku. Żółty kolor paznokci jest bardzo optymistyczny. Do wykonania manicure z małymi wzorkami używany cieniutkiego pędzelka. Czasem lupa też się przyda:).

wzory na paznokciach - miś puchatek

5. Wzorek lato na plaży. Bardzo ciekawy wzorek z miniaturowymi elementami. Na paznokciu odwzorowano scenę z wakacyjnego dnia spędzonego na plaży. Jest morze, słońce, ludzie kąpiący się pomiędzy spienionymi falami. Można również dostrzec latawiec, chłopca na koniu, statek, oraz wiaderko i łopatkę do kopania w piasku.  Bardzo oryginalny pomysł na ozdobienie swoich paznokci.

wzory na paznokciach - plaża

6. Wzorek różowy flaming. Dostojny, różowy flaming brodzący w wodzie to wspaniała ozdoba paznokci. Paznokcie pomalowano na biało a następnie zaznaczono na nich różowo – niebieskie ukośne paski. Flaming  został namalowany na palcu serdecznym. Wyróżniono go  niebieskim tłem.  Ptak o szlachetnej postawie jest uroczy i niezwykle prezentuje się na płytce paznokcia.

wzory na paznokciach - flaming

7.  Wzorek soczyste kiwi. Do takiego manicure najlepiej wybrać odpowiednio soczystą zieleń, jak najbardziej przypominającą kolor prawdziwego owocu kiwi.  W tym przypadku użyto perłowej zieleni. Następnie na środku paznokcia namalowano jasnym perłowym lakierem  owalne jajo, od którego odchodzą promienie (coś na kształt jajowatego słońca). To wnętrze owocu:) Czarne kropki zaznaczone pomiędzy promieniami  to oczywiście pestki.  Wzorek  do złudzenia przypomina plasterki prawdziwego  kiwi i trzeba przyznać, że można go łatwo wykonać samemu w domu.

wzory na paznokciach - kiwi

8. Biały króliczek. Bardzo łatwy do wykonania wzorek na paznokcie. Bazą jest tutaj francuski manicure. Zaokrąglamy białą część i domalowujemy uszka. Nosek to czarny iks namalowany cienkim pędzelkiem.  Króliczki można  pomalować lakierem bladoróżowym, aby nabrały rumieńców.

wzory na paznokciach - króliczki

9. Ciekawski niedźwiadek.  Oryginalny manicure wymagający nieco więcej wprawy. Bazą są dwa kolory: biały i brązowy. Na przemian malujemy paznokcie na biało i brązowo. Na białej płytce malujemy brązowe grochy i na odwrót, na brązowej białe.  Niedźwiadka malujemy na białym paznokciu. 

wzory na paznokciach - miś

10. Papierowy samolocik. Wspaniały papierowy samolocik  jest oryginalnym pomysłem na ozdobienie paznokci. Leci, leci, zatacza w powietrzu pętle, aż ląduje na kciuku!wzory na paznokciach - samolocik

11. Talia kart. Wzorek został nałożony z dbałością o każdy element. Dokładnie odwzorowano każdą kartę, pika, asa, karo.  Z małego paznokcia zwisa drobny zegarek na złotym łańcuszku. wzory na paznokciach - talia kart

12. Złota panterka.  Kobiecy i zmysłowy wzorek na paznokcie z hipnotyzującym spojrzeniem dzikiej pantery. Do wykonania tego manicure potrzeba lakieru złotego, brązowego i białego. Zaczynamy od pomalowania paznokci na złoto. Następnie domalowujemy brązowe kropki – cętki. Najtrudniejszym elementem są oczy.  Aby je wykonać należy zaznaczyć na przeciwległych końcach paznokcia, na różnych wysokościach dwa punkty, a następnie połączyć je wypukłymi kreskami. Warto wspomnieć, że te i inne dekoracje paznokci na urodziny znajdziecie w sklepach internetowych.

wzory na paznokciach - panterka

Zobacz także II część cyklu o słodkich wzorkach na paznokcie

Zobacz także

Jedna myśl na temat “Słodkie wzorki na paznokcie – część I”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *